دپارتمان های یاریگر

ما که هستیم؟

تیم یاریگر از متخصصان روانشناسی بالینی و سلامت تشکیل شده است که دارای تجربیات گسترد ه­ ای در زمینه درمان مشکلات فردی است. با گذراندن دوره های درمان شما میتوانید زندگی متفاوتی را تجربه کنید و با درک و پذیرش خود و تجربیاتتان، بهترین دوست خود باشید. حرفه ما یاریگری است.

ما در این دپارتمان به شما کمک می­کنیم تا بتوانید بر مشکلات خود روبرو شوید و آنها را درمان کنید.

چرا انتخاب ما به نفع شماست؟

ما در این دپارتمان بالاترین سطح خدمات روانشناختی را به مراجعان خود ارایه می­دهیم

 • متخصصان ما سالها تجربه دارند
 • در ارایه خدمات خود منعطف هستیم.
 • درمان ما مبتنی بر رویکردهای تایید شده بر اساس پژوهش است.
 • مشاوره اولیه و تست­های تشخیصی ما رایگان است.
 • تمام اقدامات دپارتمان بر اساس اصل رازداری ، محرمانه است.
 • ما شما را با مشکلاتتان تنها نمی­گذاریم

در شروع درمان چه انتظاراتی می­توانم داشته باشم؟

جلسه ابتدایی، جلسه ارزیابی است که حداقل ۲-۳ ساعت زمان می­برد. پرسشنامه و فرم­هایی وجود دارد که باید پاسخ داده شود. سپس یک مصاحبه­ ی ارزیابی بالینی توسط یکی از روانشناسان یاریگر انجام می­شود و در این مرحله مشخص می­شود که آیا شما به روانپزشک نیاز دارید یا خیر. در صورتی که شما به روانپزشک نیاز داشته باشید ارجاع داده می­شوید و اگر به شرکت در جلسات درمان علاقه­ مند باشید برنامه جلسات درمانی شما توسط روانشناس­تان تنظیم می­شود.

مدت زمان لیست انتظار

مدت زمان انتظار متفاوت است و به عواملی مختلفی بستگی دارد در حال حاضر بین 7 تا 14 روز است.

آیا به منبع ارجاع نیاز دارم؟

شما می­توانید خودتان مراجعه کنید یا از طرف مراکز سلامت، دانشگاهی و قضایی به ما ارجاع داده شوید. در صورتی که ارجاع داده شده ­اید لطفا در زمان مراجعه برگه ارجاع را به همراه داشته باشید

ما یاریگریم 

سرطان و بیماری های مزمن 
 ما که هستیم؟
سرطان علاوه بر جسم، بر وضعیت روانشناختی و کیفیت زندگی افراد مبتلا تاثیر می گذارد. لازم است بدانیم که یافته های علمی نشان می دهند کمک گرفتن از روانشناسان متخصص می تواند سیستم ایمنی را تقویت کرده، تاثیر شیمی درمانی و پرتودرمانی را افزایش داده و نیز بر روی کیفیت زندگی افراد مبتلا تاثیر بگذارد.
 با توجه به اهمیت این مداخلات، دپارتمان روانشناسی سرطان، در تاریخ ۱۳ بهمن ۱۳۹۶، در  مرکز مشاوره یاریگر با هدف خدمت رسانی به افراد مبتلا به سرطان و مراقبین آنها با حضور متخصصین روانشناسی سرطان و طب روان تنی دایر شد.
این دپارتمان زیر نظر دکتر فرح لطفی کاشانی، دکتری روانشناسی تخصصی، فوق تخصص روان درمانی و طب روان تنی، و استاد دانشگاه اداره می شود. 
 ما مطابق با پژوهش های علمی معتقدیم، مداخلات روانشناختی موجب تقویت سیستم ایمنی، و پاسخ دهی بهتر به درمان عزیزان مبتلا می شود. 
خدمات درمانی یاریگر:
1. مدیریت عوارض ناشی از درمان مانند تهوع و خستگی مفرط
2. مدیریت درد
3.  کاهش افسردگی، اضطراب، خشم و احساس گناه
4. درمان مشکلات جنسی
5.  زوج درمانی و بهبود روابط زناشویی
6.  آموزش و مشاوره مخصوص مراقبین
7.  خانواده درمانی
8. آموزش زندگی در لحظه حال
9. افزایش کیفیت زندگی
10. ارائه کتابچه های آموزشی
 روانشناسان ما می توانند با استفاده از مشاوره فردی، گروهی و از طریق کاهش استرس، ترس، احساس افسردگی، رفع مشکلات مربوط به روابط جنسی و در نتیجه افزایش کیفیت زندگی، موجب تقویت سیستم ایمنی، پاسخ دهی بهتر به درمان و افزایش طول عمر بیمار شوند. 
بر همین اساس کلینیک یاریگر به برگزاری گروه درمانی در حیطه های ذیل اقدام نموده است که با استقبال عزیزان مبتلا همراه بوده است:
1. درمان مشکلات جنسی بیماران مبتلا به سرطان
2. شیوه های کاهش استرس
3. ارائه راهکارهای مناسب برای مراقبین مبتلا به سرطان
 مرکز مشاوره یاریگر، زیر نظر اساتید دانشگاه (متخصصین روانشناس)، با ارائه خدمات روان شناختی در قالب مشاوره فردی، گروهی، تلفنی، و مکاتبه ای (ارسال پیام در تلگرام و اینستاگرام) آماده خدمت رسانی است. در این سایت نیز، به آگاهی افزایی و آموزش مهارت های روانشناختی در رابطه با این بیماری پرداخته خواهد شد.
ما که هستیم؟ یکی از مهمترین بخشهای زندگی هر پدر و مادری والدگری است. برای غالب مردم، فرزند پروری و تعلیم و تربیت کاری است که بدون تفکر و اصولا نسنجیده انجام می شود و بیشتر اوقات  در امور فرزند پروری تامل نمی شود و کسی در مورد آن نمی اندیشد. همچنین گاهی بدلیل نداشتن آگاهی و دانش کافی، وجود اختلافات روان شناختی و نابهنجاریهای رفتاری کودکان را از قبیل بیش فعالی/ افسردگی/ وسواس/ اضطراب/ تیک/ عدم توجه و تمرکز / مشکلات یادگیری/ اختلالات خوردن و .... تشخیص داده نمی شود که همین امر موجب آسیبهای غیرقابل جبرانی در بزرگسالی خواهد بود. والدین می دانند که پدر و مادری کردن کار ساده ای نیست و نیازمند مهارتی است که نیاز به یادگیری دارد. ما در این دپارتمان، با ارایه خدمات روان شناسی کودک و نوجوان و با آموزش مهارتهای فرزند پروری به والدین علاوه بر شناسایی و کاهش مشکلات جسمی و روانی، در افزایش مهارتها در هر سن به کودکان شما کمک می کنیم تا در کاهش مشکلات آنها موثر بوده و کودکانی با عزت نفس بالا، شاد، مستقل، با اعتماد به نفس و موفق داشته باشید. چه نوع خدمات درمانی در این دپارتمان ارایه می شود؟ همه می خواهند فرزندشان رشد سالم داشته باشد، اما همیشه مشخص نیست که آیا رفتار کودک نشانه یک مرحله عادی از رشد است یا نشانه ای از ناهنجاری است. روانشناسان کودک می توانند به شما در درک این تفاوت کمک کنند. شناخت الگوهای روانشناختی طبیعی و غیر عادی کودک می تواند به والدین کمک کند تا بهترین راه برقراری ارتباط با فرزند خود را یاد بگیرند. آنها می توانند مکانیزم های مقابله و مدیریت احساسات را آموزش دهند و به فرزندشان در هر مرحله جدید رشدی، کمک کنند.
 • اجرای انواع تستهای مربوط به شخصیت، اختلالات و مشکلات روان شناختی، هوش و استعداد یابی
 • بازی درمانی
 • تفسیر نقاشی کودکان
 • تشخیص و درمان پرخاشگری، بیش فعالی، لکنت، روابط بین فردی، ترس و اضطراب، شب ادراری، تیک، اضطراب، وسواس کودکان، مشکلات جنسی کودکان، لجبازی، کمرویی،گوشه گیری و .....
 • برگزاری کلاسهای آموزشی گروهی مثل مهارتهای زندگی کودکان، افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس، تربیت جنسی کودکان، ....
 • قصه درمانی
 • نوروفیدبک
 • کاهش مشکلات طلاق بر کودکان
 • کاهش مشکلات تک والدی
  در شروع درمان چه انتظاراتی می توانیم داشته باشیم؟ با توجه به نظر متخصصین یاریگر، تشخیص درست و به جا نقش مهمی در فرآیند درمان موفق و اصولی دارد. بنابراین مرحله تشخیص، ممکن است 2 تا 3 جلسه به طول انجامد و هرچقدر در جریان تغییر و درمان فرزند دلبندتان صبوری نشان دهید به نتایج موثرتری خواهید رسید. مدت زمان لیست انتظار مدت زمان انتظار متغیر است و می تواند بسته به تعداد مراجعین در انتظار متفاوت باشد. شما می توانید از طریق تماس با مرکز یاریگر در مورد نحوه و زمان مراجعه خود اطلاعات کسب کنید. روانشناسی کودک نباید یک اقدام واکنشی باشد. با تماس با ما در دپارتمان کودک و نوجوان و انتخاب مشاوران متخصص، بخشی از برنامه سلامت خانواده خود را تضمین کنید. آیا به منبع ارجاع نیاز داریم؟ در مرکز مشاوره یاریگر محدودیتی برای نحوه ارجاع وجود ندارد اما خواهشمندیم چنانچه به توصیه روانپزشک، مراجع قضایی یا مدرسه مراجعه نموده اید، حتما برگه ارجاع را همراه خود داشته باشید. ما یاریگریم 
دپارتمان جنسی

 ما که هستیم؟

دپارتمان جنسی بخشی از کلینیک تخصصی اختلالات جنسی زیر نظر سازمان بهزیستی کشور است. این دپارتمان از روانشناسانی تشکیل شده که زیر نظر دکتر شهرام وزیری دوره­ های آموزشی خود را گذرانده­ اند در زمینه درمان مشکلات مهارت لازم را کسب کرده ­اند.

خدمات درمانی دپارتمان جنسی

در این دپارتمان به نگرانی­ های افراد یا زوج­ها در زمینه­­ های کژکاری­ های جنسی، تاخیر انزال، اختلال نعوظی، اختلال ارگاسمی در زن، میل/ برانگیختگی جنسی، اختلال درد/ دخول تناسلی-لگنی، اختلال میل جنسی کم­کار در مرد، انزال زودرس، و سایر کژکاری­ هایی جنسی ناشی از مصرف مواد پاسخ داده می­شود.

همچنین متخصصان یاریگر برای افرادی که دچار ملال جنسیتی هستند یعنی آن دسته از افرادی که دچار ناهمخوانی بین جنسیت تعیین شده با جنسیت تجربه شده هستند؛ خدمات حمایتی، آموزشی و درمانی ( با هدف افزایش کیفیت زندگی، بهزیستی و رشد شخصی) و ارزیابی­های لازم برای ارجاع به پزشکی قانونی و سایر فرآیندهای پزشکی مورد نیاز ارایه می­دهد

طبقه­ ی دیگر از اختلالاتی که در این کلینیک متخصصان به درمان آن اقدام می­کنند اختلالات پارافیلیا جنسی است. از جمله­ ی این اختلالات تماشاگری جنسی( مخفیانه زیرنظر گرفتن فعالیت­های خصوصی دیگران)، عورت نمایی ( نمایش دادن اندام­های تناسلی) اختلال مالش دوستی( لمس کردن یا مالیدن فرد ناراضی) ، اختلال مازوخیسم جنسی ( تحمیل کردن تحقیر، بندگی یا رنج کشیدن)، اختلال بچه ­بازی (تمرکز جنسی بر کودکان)، اختلال یادگارپرستی ( استفاده از اشیای بی­جان یا تمرکز داشتن بسیار ویژه بر اندام غیرتناسلی) و اختلال مبدل پوشی جنسی ( پرداختن به مبدل پوشی که از لحاظ جنسی برانگیزنده است) است.

چه نوع خدمات درمانی در این دپارتمان ارایه می­شود؟

خدمات درمانی که در این کلینیک ارایه می­شود براساس درمان یکپارچه نگر است؛ نوعی از رواندرمانی است که بر رفتار جنسی و رابطه جنسی شما تاثیر می­گذارد، متمرکز می­شود. این درمان به شما در مدیریت زندگی جنسی خود کمک می­کند. مراجعان در طول درمان و در بین جلسات درمانی یک مشارکت­ کننده فعال­ اند و در بین جلسات تکالیفی ارایه می­شود تا مراجعان مهارت­ های آموخته شده را تمرین کنند. تمرکز جلسات درمانی بر روی اهداف درمانی شماست. طول مدت جلسات درمانی بین 8-16 جلسه می­باشد.

در شروع درمان چه انتظاراتی می­توانم داشته باشم؟

جلسه ابتدایی، جلسه ارزیابی است که حداقل 2-3 ساعت زمان می­برد. پرسشنامه و فرم­ هایی وجود دارد که باید پاسخ داده شود. سپس یک مصاحبه­ ی ارزیابی بالینی توسط یکی از روانشناسان یاریگر انجام می­شود و در این مرحله مشخص می­شود که آیا شما به سکس تراپیست نیاز دارید یا خیر. در صورتی که شما به سکس تراپی نیاز داشته باشید و به شرکت در جلسات درمان علاقه­ مند باشید برنامه جلسات درمانی شما توسط آقای دکتر شهرام وزیری تنظیم می­شود.

مدت زمان لیست انتظار

مدت زمان انتظار متفاوت است و به عواملی مختلفی بستگی دارد در حال حاضر بین 2 تا 4 هفته است.

آیا به منبع ارجاع نیاز دارم؟

شما می­توانید خودتان مراجعه کنید یا از طرف مراکز سلامت، دانشگاهی و قضایی به ما ارجاع داده شوید. در صورتی که ارجاع داده شده­ اید لطفا در زمان مراجعه برگه ارجاع را به همراه داشته باشید 

دپارتمان زوج رابطه ی زناشویی یک رابطه ی انسانی منحصر به فرد است که با هیچ یک از روابط بین فردی دیگر قابل مقایسه نیست.  داشتن رابطه ی صمیمی با همسر می تواند یکی از نیرومند ترین خوشی های انسان و در عین حال، یکی از بزرگ ترین منابع درد و رنج او باشد‎ بخش عمده ی زوج هایی که وارد زندگی زناشویی میشوند، از مهارت های اساسی زندگی زناشویی برخوردار نیستند و ریشه ی بسیاری از تنش ها و اختلافات و نارضایتی های زناشویی ناشی از نداشتن مهارت های زندگی زناشویی است. ‏‎کمک گرفتن از روانشناسان متخصص میتواند به ما کمک کند مناسب ترین زوج را انتخاب کرده و برای داشتن یک زندگی زناشویی رضایتبخش مهارت های لازم را بیاموزیم.  ‎ دپارتمان زوج درمانی مرکز مشاوره ی یاریگر با هدف آموزش و خدمت رساني به زوج ها با حضور متخصصين زوج درماني داير شده است.اين دپارتمان زیر نظر دکتر فرح لطفی کاشانی، دکتری روانشناسی تخصصی، فوق دکترای روان­درمانی  و سایکوانکوژی و  استاد دانشگاه و دکتر شهرام وزیری دكتراي روان شناسي باليني، فوق دکترای روان­درمانی و طب روانتنی و استاد دانشگاه اداره ميشود. فعالیت های این دپارتمان شامل: 1-مشاوره­ ی پیش از ازدواج ‏‎٢-زوج درمانی و غنی سازی روابط زناشویی ٣-آموزش مهارت های ارتباطی، هنر گفت و گو ، گوش دادن و همدلی  ‏‎٤-آموزش رابطه با خویشاوندان همسر ٥-روابط جنسی ‏‎ ٦-بازسازی رابطه ای که دچار آسیب ناشی از خیانت شده است  ‏‎٧-مدیریت خشم  ‏‎ ٨-آموزش مهارت حل مسئله و حل تعارض ميباشد. ‏‎ خدمات فوق از طریق مشاوره ی فردی ، گروهی و تلفنی صورت می گیرد ‏‎رابطه ی زناشویی یک رابطه ی انسانی منحصر به فرد است که با هیچ یک از روابط بین فردی دیگر قابل مقایسه نیست.  داشتن رابطه ی صمیمی با همسر می تواند یکی از نیرومند ترین خوشی های انسان و در عین حال، یکی از بزرگ ترین منابع درد و رنج او باشد‎ بخش عمده ی زوج هایی که وارد زندگی زناشویی میشوند، از مهارت های اساسی زندگی زناشویی برخوردار نیستند و ریشه ی بسیاری از تنش ها و اختلافات و نارضایتی های زناشویی ناشی از نداشتن مهارت های زندگی زناشویی است.‏‎کمک گرفتن از روانشناسان متخصص میتواند به ما کمک کند مناسب ترین زوج را انتخاب کرده و برای داشتن یک زندگی زناشویی رضایت بخش مهارت های لازم را بیاموزیم.  ‏‎ دپارتمان زوج درمانی مرکز مشاوره ی یاریگر با هدف آموزش و خدمت رساني به زوج ها با حضور متخصصين زوج درماني داير شده است.اين دپارتمان زیر نظر دکتر فرح لطفی کاشانی، دکتری روانشناسی تخصصی و استاد دانشگاه و دکتر شهرام وزیری دكتراي روان شناسي باليني و استاد دانشگاه اداره ميشود.فعالیت های این مرکز شامل:‏ ‎ ۱_مشاوره ی پیش از ازدواج ‎٢-زوج درمانی و غنی سازی روابط زناشویی ٣-آموزش مهارت های ارتباطی، هنر گفت و گو ، گوش دادن و همدلی ‏‎٤-آموزش رابطه با خویشاوندان همسر ٥-روابط جنسی ‏‎ ٦-بازسازی رابطه ای که دچار آسیب ناشی از خیانت شده است ‏ ‎٧-مدیریت خشم ‏‎ ٨-آموزش مهارت حل مسئله و حل تعارض ميباشد.