درباره  کلینیک روانشناسی یاریگر

کلینیک روانشناسی یاریگر یک مرکز تخصصی مشاوره و روان درمانی است . هدف یاریگر ارایه خدمات روان شناختی و تربیت نیروی متخصص جهت مداخلات روان شناختی با مجوز سازمان نظام مشاوره و روان شناسی جمهوری اسلامی ایران است.استانداردهای اصلی آن مبتنی بر صلاحیت،  مسئولیت، روابط حرفه ای و رازداری است.

صلاحیت

ما در حیطه هایی به ارایه خدمات حرفه ای، پژوهشی و آموزشی می پردازیم که صلاحیت لازم برای انجام دادن آن ها را احراز کرده ایم  و  فقط روش های درمانی و مشاور ه ای را که برای آن ها آموزش دیده و در آ ن ها تجربه پید ا کرده ایم را به کار می گیریم. ما به نقش و تاثیر عوامل فرهنگی، قومی، نژادی، جنسیتی، دینی، مذهبی در چارچوبی که با کار آن ها ارتباط پیدا می کند، توجه داریم و  برای توسعه، روزآمد کردن صلاحیت و توانایی های حرفه ای خود تلاش می کنیم.

مسئولیت

ما تمامی تلاش خود را برای رعایت استانداردها و مقررات حرفه خود به کار گیریم و در قبال رفتار و گفتار خود قبول  مسئولیت می کنیم.

آموزش، کارورزی و نظارت در کلینیک یاریگر

ما تنها برنامه های آموزشی، کارآموزی و کارورزی را بر عهده می گیریم که دانش و تجربه لازم را برای اجرای آن ها داشته باشیم، روان شناسان و مشاوران، دانشجویان، کارآموزان و کارورزان را از سرفصل، محتوی و فرایند برنامه آموزشی آگاه می کنیم و بر نحوه اجرای کارورزی هایی که  مسئولیت آن ها را بر عهده گرفته اند، نظارت کامل داشته و بازخوردهای لازم را به کارورزان ارائه می دهیم .

ما با ارزیابی مداوم، از قابلیت ها و محدودیت های شخصی و علمی کارآموزان و کارورزان آگاه می شویم و در صورتی که محدودیت ها مانع تحقق اهداف کارآموزی و کارورزی باشد، در رفع آن اقدام می کنیم. ما در برنامه های آموزشی ، زمینه مناسب برای آشنایی و کسب تجربه دانشجو یان، کارآموزان و کارورزان را درباره دیدگاه ها و فنون مختلف روانشناختی و مشاوره ای فراهم نموده و آن ها را به توسعه تجربه های علمی و عملی خود ترغیب می کنیم .ما صرفا در چارچوب صلاحیت ها و توانایی های واقعی افراد و براساس شناخت شخصی خود نسبت به ارایه توصیه نامه های علمی برای آنان اقدام می کنند.

بخشی از خدمات کلینیک روانشناسی یاریگر

کارورزی

کارگاه­ های آموزشی

مشاوره و روان درمانی

دارای دپارتمان­های تخصصی

هدف از این دپارتمان­های تخصصی بالا بردن خدمات و ارایه خدمات تخصصی و انحصاری به شما همراهان عزیز است

دپارتمان مشاوره ­ی فردی و گروهی به بیماران خاص(سرطان، بیماری­های گوارشی و بیماری­های قلبی، ام اس). 

این بخش تحت نظارت گروه روانشناسی سلامت مدیریت می­شود؛ تخصصی­ ترین دپارتمان این بخش دپارتمان سرطان است که تحت نظارت دکتر فرح لطفی کاشانی، فوق­ تخصص طب روان­تنی یاریگر می­باشد. در این دپارتمان به فراخور نیاز بیماران مشاوره­ی فردی و گروهی ارایه می­شود.

 دپارتمان مشاوره ­ی فردی و گروهی برای مشکلات رایج 

که افراد با آن­ها سروکار دارند از جمله این مشکلات می­توان به استرس، اضطراب، وسواس، فوبیا، افسردگی، مسایل و مشکلات خانوادگی، اختلالات شخصیت، اعتیاد و … به سرپرستی دکتر شهرام وزیری خدمات روانشناختی به فراخور نیاز مراجعین ارایه می­دهد.

 دپارتمان کودک و نوجوان کلینیک یاریگر

که تحت نظارت تیم روانشناسان کودک و تربیتی است مسایلی که کودک و نوجوان با آن­ها چالش دارد بررسی می­کنند  که شامل مسایل رشدی، ارتباطی، تحصیلی، بلوغ و … است این دپارتمان تحت سرپرستی—– خدمات روانشناختی را به مراجعان ارایه می­کند.

دپارتمان زوج و خانواده 

که تحت نظارت تیم رواشناسانی است که به بررسی مسایل مربوط به زوج و خانواده می­پردازد. در این دپارتمان مشاوره پیش از ازدواج، بررسی مسایل زوج، مشکلات زناشویی و حانواده درمانی صورت می­گیرد

اصول اخلاقی یاریگر

ما دریافت مطلوب خدمات سلامت را حق مراجع می دانیم و حق انتخاب و تصمیم‌گیری آزادانه او را در دریافت خدمات روان شناختی محترم می شماریم و ارائه خدمات روان شناختی را مبتنی بر احترام به حریم خصوصی آنها و رعایت اصل رازداری می دانیم.

 

رازداری

ما اطلاعات بدست آمده از مراجع را کاملا محرمانه می دانیم. ما پرونده مراجعان را به شکلی کاملا ایمن بایگانی نموده و کلیه سوابق پرونده را حداقل برای ۵ سال بعد از خاتمه مداخله و در مورد کودکان و نوجوانان تا رسیدن به سن قانونی نگهداری می کنیم

رسالت یاریگر
  • درمان که شامل برطرف کردن علایم، تغییر علایم ، متوقف کردن علایم مشکلات و اختلالات روانشناختی و مداخله در الگوهای نابهنجار رفتار، تقویت رشد و تکامل جنبه‌های سالم و مثبت شخصیت است.

  • تربیت متخصصینی است که در حیطه های شناختی، نگرشی ومهارتی رشته روان شناسی بالینی توانمنـد بوده وقدرت تحلیل شرایط زمانی ،مکانی وفرهنگی را داشته باشند و جهت تامین،حفظ وارتقای سلامت روان آحـاد جامعـه تلاش نمایند.

  • هدف کلی از تربیت کارورزان و روان شناسان، کسب شناخت ، نگرش و مهارت لازم برای تشخیص، طبقه بندی، درمان و پیشگیری از مشکلات و اختلالهای روانی، به منظور حفـظ و ارتقای سلامت فردفرد جامعه است

استفاده از مطالب سایت اینترنتی کلینیک یاریگر با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به کلینیک روانشناسی یاریگر می باشد

error: محتوا محافظت شده است !!